Розслабтеся. Вчені довели, що багатозадачність знижує продуктивність

Новое Время
Розслабтеся. Вчені довели, що багатозадачність знижує продуктивність

Американські вчені спростували поширений міф про те, що виконання декількох завдань одночасно прискорює процес роботи і позитивно впливає на продуктивність людини.

Вчені Мічиганського університету в ході нового дослідження виявили, що багатозадачність перешкоджає продуктивності, а не навпаки, пише Independent. Вся справа в тому часу, який людина витрачає на «перемикання» між різними завданнями, стверджують вчені. При цьому, чим складніше завдання - тим більше часу людині потрібно на це.

В ході дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі Journal of Experimental Psychology: Human Perception and Performance, учасники виконували відразу кілька завдань, складність яких з кожним разом зростала. Дослідники фіксували тимчасові витрати на «перемикання» між завданнями, які зростали по мірі того, як завдання ставали складніше.

Незважаючи на те, що ці тимчасові витрати були незначними окремо, у кінці експерименту дослідники прийшли до висновку, що в цілому час, витрачений на перемикання між завданнями, був відчутним.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що багатозадачність перешкоджає загальній ефективності. Додаткові дослідження на тему користі і шкоди багатозадачності, проведені в Стенфордському університеті, підтвердили ці дані, а також довели, що багатозадачність робить людину менш уважною і, більш того, навіть може погіршувати роботу мозку.

Дивіться також

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook