Медведєв про рішення МОК: Прийнято напередодні виборів президента в нашій країні з метою створити відповідні настрої в суспільстві

Гордон
Медведєв про рішення МОК: Прийнято напередодні виборів президента в нашій країні з метою створити відповідні настрої в суспільстві

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) під час звільнення російської збірної від участі в зимовій Олімпіаді в Пхьончхані керувався "політичною складовою". Про це сьогодні на засіданні уряду РФ заявив його глава Дмитро Медведєв, повідомляє сайт відомства.

"Це рішення було ухвалено напередодні виборів президента в нашій країні з метою створити відповідні настрої в суспільстві. За кордоном чудово розуміють, яке величезне значення наші громадяни, як і громадяни інших країн, надають спорту високих досягнень. Кожні два роки вся країна захоплено дивиться олімпійські змагання, радіє і, звичайно, переживає за наших спортсменів", – сказав він.

За словами Медведєва, "для мільйонів" росіян рішення МОК стало "важким ударом", а для багатьох російських спортсменів – "справжньою трагедією" через швидкоплинність кар'єри спортсмена і неможливість поборотися за медаль у Південній Кореї.

"Відмовити таким спортсменам в Олімпіаді – це фактично зламати їм життя. Звичайно, ті, хто дістане допуск, самі будуть вирішувати, їхати їм на Олімпіаду в Корею чи ні. Ніхто – ні федерація, ні чиновники – не має права вказувати їм, як вчинити, це їхній особистий вибір. З боку уряду хочу запевнити, що ми, безумовно, підтримаємо будь-яке рішення спортсмена", – заявив чиновник.

Медведєв також пообіцяв підтримку спортсменам, у яких виступати в Пхьончхані "можливість забрали".

5 грудня МОК через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно відсторонив від будь-якої участі в Олімпіадах екс-міністра спорту РФ Мутка і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

6 грудня Путін запевнив, що влада РФ не буде перешкоджати відправленню російських спортсменів на Олімпіаду.

Цього ж дня він оголосив про участь у президентських виборах, які відбудуться 18 березня 2018 року.