Україна завжди переривала реформи і відкочувалася назад - заступник голови МВФ

Сегодня 1
Україна завжди переривала реформи і відкочувалася назад - заступник голови МВФ

Українська економіка вже почали зростати, але країна має потребу в прискоренні цього процесу. Про це в заявив перший заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон інтерв'ю "Економічній правді".

"Стабілізація повинна стати фундаментом для відновлення швидкого зростання. Україна, очевидно, має можливість перейти від стабілізації до зростання. Можна сказати, що економіка України вже зростає, проте країна потребує набагато швидших темпів зростання, щоб наздогнати своїх європейських сусідів", – сказав Ліптон.

Заступник голови МВФ підкреслив, що швидкість росту економіки безпосередньо залежить від проведення реформ. При цьому, на думку Ліптона, Україна в цьому процесі завжди "відкочувалася назад".

"Якщо подивитися на історію України, країна була в подібній ситуації і раніше: Україна поставала перед проблемами і їй вдавалося стабілізувати ситуацію. Однак жодного разу не вдалося продовжувати рухатися вперед і стати динамічною країною зі стійким зростанням. Навпаки, Україна завжди припиняла і переривала реформи", – сказав Ліптон.

Нагадаємо, вчора, 14 вересня, МВФ озвучив поточні вимоги до України. Виконання завдань за планом реформ дасть країні можливість отримати п'ятий транш у рамках програми розширеного фінансування (EFF). При цьому Національний банк України розраховує, що Україна до кінця року отримає 2 мільярди доларів траншу від МВФ. Наступна місія Фонду прибуде до Києва вже у вересні, тобто протягом двох наступних тижнів, однак точні дати поки що невідомі.


МВФ схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 млрд дол. в березні 2015 року. В рамках цієї програми наша країна отримала від Фонду чотири кредитних транші на загальну суму 8,7 млрд дол. Таким чином, Україна вперше за всю історію співпраці з Фондом дійшла до отримання четвертого траншу.