Заарештовані екс-чиновники Каталонії зможуть брати участь у виборах - Рахой

Дзеркало Тижня 1
Заарештовані екс-чиновники Каталонії зможуть брати участь у виборах - Рахой

Іспанський прем'єр обіцяє працювати над тим, щоб групи за незалежність не перемогли.

Всі заарештовані лідери сепаратистського руху зможуть взяти участь в регіональних виборах у Каталонії, оскільки судом не заборонено займатися політикою, заявив прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой. При цьому він сподівається перемогти сепаратистів на дострокових виборах в автономії, повідомляє AFP.

"Ми будемо працювати так, щоб групи за незалежність не перемогли", – сказав Рахой. Прем'єр закликав до масової участі виборців і зазначив, що для затриманих посадових осіб немає заборони для участі у виборах, але вони повинні поважати закон.

"Всі вони можуть працювати в якості кандидатів, оскільки суд не оголошував їх неприйнятними", – сказав Рахой.

Але він звинуватив відсторонених каталонських чиновників у тому, що вони себе "політично делегітимізували" після того, як "обманювали громадян Каталонії, вимагаючи незалежності".

Наголошується, що на виборах 2015 року "Народна партія", яку очолює Рахой, зайняла в Каталонії лише п'яте місце.

Читайте також: На тлі політичної кризи в Каталонії зросла кількість емоційних розладів

Нагадаємо, 27 жовтня парламент проголосував за незалежність Каталонії від Іспанії. У той же день Іспанія застосувала статтю 155 Конституції, ввівши пряме управління в регіон.

Політиків, причетних до проголошення незалежності, звинуватили у заколоті, непокорі урядові, зловживання державними коштами.

Частина лідерів Каталонії на чолі з відстороненим главою уряду Карлесом Пучдемоном знаходиться в Бельгії, частина – під арештом або їх відпустили під заставу.

Позачергові парламентські вибори в Каталонії призначено на 21 грудня. Після їх проведення і обрання нового парламенту, введена в дію стаття 155 Конституції Іспанії, втратить свою силу.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter