Ремонт швидкісного трамвая в Києві за 15,9 мільйонів: три станції обіцяють закінчити до Нового року

Сегодня
Ремонт швидкісного трамвая в Києві за 15,9 мільйонів: три станції обіцяють закінчити до Нового року

Реконструкцію декількох станцій Борщагівської лінії швидкісного трамвая обіцяють закінчити до Нового року. "Сегодня" узнала, как уже изменились трамвайные остановки и что в планах.

Швидкісний трамвай – один з найпопулярніших видів транспорту у киян. Щодня Борщагівською лінією користуються 150-155 тисяч пасажирів. Але подекуди люди поки відчувають незручності через ремонт. Реконструкція йде на станціях "Вул. Генерала Потапова", "Польова" і "Політехнічна". Влада обіцяє, що до кінця 2017 ремонт тут закінчать.

"На ділянці біля станції "Вул. Генерала Потапова" вже переклали понад 1 км, зварили рейки, облаштували дренажну систему і електропостачання, встановили навіси над платформами. Проходять роботи з облицювання платформ плиткою, гранітом і тактильною плиткою, встановлюють системи відеоспостереження, йде реконструкція світлофорних об'єктів, роботи з освітлення станції. Незабаром приступлять до установки турнікетної групи, облицювання кіосків з продажу квитків і облаштування пішохідного переходу", – перерахував гендиректор "Київпастрансу" Дмитро Левченко.

На "Польовій" і "Політехнічній" змінюють навіси над платформами, оновлюють покриття парапетів платформ, підлогу і стіни в вестибюлях.

img_20171207_093930

Станція "Політехнічна" вранці 7 грудня. Фото: Ольга Мулько

_1_1__

КПІ. Напис із підсвіткою. Фото: В. Телюк

З'явилися і сучасні підйомники для людей з інвалідністю, але поки ми не помітили, щоб ними хтось користувався.

"Ще минулого літа був підписаний договір з підрядником про капітальний ремонт всіх станцій Борщагівській лінії швидкісного трамвая. На трьох ремонт закінчиться в цьому році, а на інших дев'яти буде проведено в наступному. Причому, за умовами тендеру, все повинно бути готове протягом року з моменту укладення договору, тобто до 12 червня 2018 року. Загальна вартість робіт – 15,9 млн грн", – розповіли нам в департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

Правда, що стосується термінів виконання ремонтів, то у багатьох киян виникають сумніви.

__1___07

Платформа. Тактильна плитка. Фото: "Київпастранс"

"На "Польовій", якою я постійно користуюся, рік тому була пожежа. Станція довгий час так і стояла обгоріла. Ремонтні роботи тут йдуть вже більше двох місяців. Але здається, що там потрібно ще багато всього доробити. У переході і у вестибюлі станції зі стелі звисають дроти. А турнікети на вхід взагалі до сих пір не працюють. Контролер компостує талончики вручну. А деякі пасажири взагалі проходять просто так, нічого не пред'являючи. І жінці залишається лише кричати їм услід, що на лінії безбілетників ловлять контролери", – каже киянка Марина Крамаренко.

Нагадаємо, остання масштабна реконструкція Борщагівської лінії швидкісного трамвая проходила зовсім недавно, з 2007 по 2011 рік. Але в підсумку у киян були претензії як до дорожнечі робіт (вони обійшлися бюджету в круглу суму – 420 млн грн), так і до якості. Вже після відкриття міняли браковані рейки і кріплення.