Рада відкликала Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Гордон
Рада відкликала Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Верховна Рада на вечірньому засіданні 7 грудня ухвалила проект постанови №7368, яким відкликала нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції, передає кореспондент "ГОРДОН".

За відповідне рішення проголосувало 256 депутатів.

Один з ініціаторів проекту постанови, нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Мельничук заявив, що комітет з питань запобігання корупції "перестав бути тим комітетом, який реально займається боротьбою з корупцією".

"Він (комітет. – "ГОРДОН") почав за керівництва Єгора Вікторовича, протягом останніх двох років, бути тим комітетом, який огульно навішує ярлики, який дозволяє виступати на комітеті тільки тим депутатам, які є вигідними для виступу голові комітету. Не ставлять на порядок денний питання, які вносять члени комітету, народні депутати. Коли приходять до нас на комітет народні депутати, які хочуть висловити свою думку щодо того чи іншого питання, то їм не дають можливості виступати", – зазначив він.

Соболєв під час виступу подякував Раді за те, що йому довірили очолювати антикорупційний комітет. Він підкреслив, що в його житті не було важливішої, важчої і відповідальнішої роботи.

На думку Соболєва, настане час, коли кожен член антикорупційного комітету "буде пишатися тим, що він працював у цьому комітеті у цьому скликанні, тому що ми створили законодавство, яке, я сподіваюся, буде мати фундаментальні наслідки для України".

"Причина мого звільнення дуже проста, і я цим дуже пишаюся. Причина мого звільнення у тому, що ухвалені нами закони почали, можливо, уперше в історії України, працювати на нас. Ми самі стали першими їх виконувати. Народні депутати України почали заповнювати електронні декларації", – заявив він.

Соболєв додав, що керівництво держави, президент України, лідери основних політичних сил "більше не почуваються недоторканними, більше не почуваються над законом".

"І це головна причина мого звільнення. А що стосується порушень, то всі засідання нашого комітету були відкритими, усі стенограми опубліковано. Кожен громадянин може вивчити, що на них було", – сказав голова антикорупційного комітету.

Він заявив, що на нього ніхто з колег по комітету не скаржився.

"Я скажу більше, усі мої колеги по комітету у приватних розмовах кажуть: "Ти ж розумієш, ми не проти тебе, ти гарна людина, ну просто так..." – розповів Соболєв.

6 грудня народні депутати України від фракцій Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" та "Відродження" ініціювали процедуру відставки Соболєва і визнали його роботу незадовільною.

Згідно із законом "Про комітети Верховної Ради України", голову комітету можуть обрати або усунути народні депутати, проголосувавши за відповідну постанову.

Голову комітету можуть відкликати з посади за його заявою або в разі незадовільної роботи на посаді, а також з інших причин, які унеможливлюють його подальше перебування на посаді.

Соболєв очолив антикорупційний комітет Верховної Ради в грудні 2014 року.