У зоні ризику – балтійські країни: експерт пояснив, як НАТО може спровокувати війну з Росією

Канал 24
У зоні ризику – балтійські країни: експерт пояснив, як НАТО може спровокувати війну з Росією

Володимир Путін може бути зацікавленим у нападі на балтійські країни лише в одному випадку: якщо Москва вважатиме, що НАТО сконцентрувало там достатньо сил, аби представляти загрозу безпеці Росії, пише політолог Ендрю Редін у статті для центру стратегічних досліджень RAND.

Читайте також: Росія проти НАТО: Альянс спасує перед Путіним?

На думку деяких дослідників, як зазначає експерт, США і НАТО треба зрозуміти, в чому полягають реальні інтереси Росії в Балтійський країнах, і яким чином ці інтереси загрожують західній демократії і безпеки.

Балтійські країни колись були частиною Радянського Союзу, і, згідно з деякими аналітичними доповідями, сьогодні РФ прагне відновити там сферу свого впливу, враховуючи наявність численних меншин, що складаються з колишніх радянських громадян небалтійських національностей та їхніх нащадків, так званих російськомовних, в Естонії і Латвії. Щодо України, то російське сприйняття цієї держави підкреслює обмежену важливість Балтійських країн для російської зовнішньої політики, підкреслює Редін. Росіяни, схоже, розглядають Україну як продовження РФ, констатує аналітик.

Росія, можливо, просто не афішує своїх планів щодо вторгнення в Балтійський регіон, але те другорядне значення, яке їй надається, абсолютно несумісне з ймовірністю початку наступальної операції збройних сил РФ проти цих держав, вважає політолог.

"Однак це не означає, що НАТО слід вивести свої сили з регіону. (...) Зараз у Польщі та балтійських країнах розгорнуті чотири батальйони передового базування Альянсу для так званого "стримування" Росії. Цих сил достатньо, щоб змусити Путіна не робити агресивних дій, в яких він не зацікавлений, навіть не зважаючи на те, що в разі великомасштабного російського наступу війська НАТО не змогли б його істотно сповільнити", – зауважує Редін.

Читайте також: Старий ворог – найвірніший, або Як НАТО готується до війни із Росією

Із роздумів автора статті, подальше нарощування сил НАТО в Балтійському регіоні може змінити позицію Росії, особливо якщо Москва сприйме це як загрозу для режиму Путіна.

Збільшення присутності НАТО в балтійських країнах може ненавмисно спровокувати Росію до вторгнення, навіть попри те, що з точки зору Заходу, сили, розгорнуті в цьому регіоні, не здатні кинути виклик РФ. США і НАТО слід уникати подібного ризику, – застерігає політолог.

Нагадаємо, НАТО і США звинуватили Росію у порушенні умов Договору між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.