ООН: Бангладеш загрожує гуманітарна катастрофа через сотні тисяч біженців із М'янми

Тиждень 5

Бангладеш загрожує гуманітарна катастрофа через прибуття із сусідньої М'янми понад 400 тисяч представників етнічної меншини рохінджа. Про це в неділю, 17 вересня, повідомляє Дитячий фонд ООН Unicef.

Нові біженці продовжують перетинати кордон тисячами, оскільки в М'янмі їхній меншині загрожує смерть. Міжнародна організація з міграції (МОМ) назвала ситуацію довкола рохінджа "кризою біженців, що найшвидше розвивається", пише інформагенція dpa.

Тим часом, влада Бангладеш суттєво обмежила свободу пересування рохінджа. Відтепер вони змушені залишатися у спеціально організованих таборах, "допоки не повернуться у свою країну". Їм заборонено зупинятися в будинках родичів і друзів, а місцевому населенню заборонено надавати прихисток рохінджа. Їм також заборонено подорожувати автобусами та вантажівками.

Як повідомлялося, масштабна операція військових М'янми у регіоні Ракхайн, де проживає нацменшина рохінджа, розпочалася наприкінці серпня після того, як група бойовиків рохінджа здійснила серію нападів на поліцейських. За цей час сотні рохінджа були вбиті, багато їхніх будинків - спалено. Рохінджа почали масово втікати у Бангладеш. 10 вересня угруповання "Араканська армія порятунку рохінджа" (ARSA) оголосило про призупинення вогню проти урядових сил М'янми на місяць, проте уряд цю пропозицію відкинув, заявивши, що не має намірів вести переговори з "терористами".

Детальніше про багаторічний конфлікт читайте в матеріалі У вигнанні. Що відбувається між мусульманами і буддистами в М'янмі