МЗС Німеччини застерегло США від виходу з угоди щодо ядерної програми Ірану

Новое Время 1
МЗС Німеччини застерегло США від виходу з угоди щодо ядерної програми Ірану

Очільник МЗС Німеччини Зігмар Габріель застеріг США від виходу з угоди щодо ядерної програми Ірану, повідомляє DW.

За словами Габріеля, вихід Вашингтона з цієї угоди може вбити клин між ЕС та США.

"Безумовно, що Європа єдина у своїй позиції з цього питання. Ми також маємо сказати американцям, що їхня поведінка щодо питання Ірану змусить нас, європейців, зайняти спільну позицію з Росією та Китаєм проти США", - попередив Габріель в інтерв'ю виданням німецької медіагрупи RND.

Ґабріель висловив переконання, що провал ядерної угоди щодо Ірану "може перетворити Близький Схід на гарячий кризовий регіон" світу.

Продовження розвитку ядерної програми Ірану, у разі розірвання угоди, становить "безпосередню загрозу нової війни", зокрема, з Ізраїлем, переконаний глава МЗС ФРН.

Німецький міністр також бачить небезпеку у тому, що вихід США з ядерної угоди щодо Ірану може стати сигналом до дії для інших країн, які прагнуть отримати ядерну зброю.

"І тоді ми можемо мати інші гострі проблеми, окрім Північної Кореї", - зауважив Ґабріель.

У п'ятницю, 13 жовтня, президент США Дональд Трамп може оголосити про своє рішення щодо ядерної угоді з Іраном, яку він раніше різко критикував.

За даними Reuters, в своїй заяві Трамп оголосить нову стратегію щодо Ірану, і можливо, зробить важливий крок проти угоди.

Очікується, що рішення Трампа не виведе США з ядерної угоди, однак Конгрес отримає 60 днів, щоб вирішити питання з санкціями проти Тегерана, які були припинені відповідно до угоди.


Влітку 2015 року у Відні з успіхом завершилися тривалі переговори Ірану і шістки міжнародних посередників щодо ядерної програми Тегерана.

Зокрема президент Ірану Хасан Рухані заявив про відмову країни від намірів отримати ядерну зброю.

Однак, верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї виступив з промовою, в якій припустив , що його країна в майбутньому відмовиться від ядерної угоди в тому випадку, якщо "угода" не відповідатиме інтересам його країни.

У свою чергу, Рада безпеки ООН 20 липня одноголосно схвалила резолюцію на підтримку угоди по атому між Іраном і "шісткою" міжнародних посередників.