Заступник голови НБУ Чурий виступає за продовження співробітництва з МВФ

Гордон 6
Заступник голови НБУ Чурий виступає за продовження співробітництва з МВФ

Національний банк України виступає за продовження співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Про це 10 листопада в ефірі телеканала "UA:Перший" сказав заступник голови НБУ Олег Чурій.

"Для України вкрай важливо продовження програми співпраці з МВФ, і не тільки продовження до кінця наступного року, але, напевно, і нова програма МВФ, тому що це запорука проведення реформ, а також фінансової і макроекономічної стабільності", – сказав Чурій.

Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року. Протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.

У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.

14 жовтня міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що "реалістично" оцінює ймовірність надходження п'ятого траншу до кінця 2017 року. За його словами, Україна має намір завершити програму співпраці з МВФ до 2019 року.

26 жовтня в НБУ зазначили, що очікують на надходження коштів не раніше ніж у першому кварталі 2018 року.

9–17 листопада Україну відвідає місія МВФ.