Ар'єв: Бліцкриг-сценарій з повернення Росії в ПАРЄ провалився

Гордон 1
Ар'єв: Бліцкриг-сценарій з повернення Росії в ПАРЄ провалився

Делегація Росії не змогла повернутися в Парламентську асамблею Ради Європи завдяки спільним зусиллям українських політиків і дипломатів. Про це написав у Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенко, член делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Отже, підсумок: бліцкриг-сценарій по РФ в ПАРЄ поламали спільними зусиллями... Дякую українській делегації! Знову довели, що лише спільні дії дають результат", – заявив він.

Ар'єв звернув увагу на зусилля делегатів ПАРЄ – народного депутата від "Самопомочі" Олени Сотник і нардепа від "Народного фронту" Георгія Логвинського, а також представника України в Раді Європи Дмитра Кулеби.

За його словами, сьогодні на засіданні бюро ПАРЄ від генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда вимагали жорсткої позиції на переговорах у Москві, а також подати в суд на РФ за несплату внесків.

"Атмосфера змінюється. І змінюється не сама по собі, а через спільні дії і синергію українців у РЄ", – додав депутат.11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію 2186, у якій ішлося про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів. Ця резолюція може допомогти повернути в зал засідань російську делегацію. Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що Україну "схиляють" до компромісів у питанні повернення росіян у ПАРЄ. За його словами, "ціною за повернення Росії" цікавляться у нього останні два тижні.

Кулеба зазначив, що 12 жовтня на засіданні спільного комітету ПАРЄ та комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) відмовилися створювати робочу групу, яка фактично мала шукати шляхи реформи Ради Європи (РЄ) під повернення Росії.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня.

На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

Протягом 2016 року і дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.