Пучдемон назвав умови свого повернення в Іспанію

Дзеркало Тижня 1
Пучдемон назвав умови свого повернення в Іспанію

Каталонський лідер залишиться в Бельгії, поки Мадрид не припинить кримінальне розслідування проти колишніх членів уряду автономії.

Екс-голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон і колишні каталонські міністри готові повернутися в Іспанію тільки після закриття кримінальних справ проти них.

На даний момент Пучдемон виключає своє повернення в Іспанію, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на El Mundo.

"Коли ми прибули у Брюссель, то мали намір якомога швидше повернутися назад, щоб бути зі своїми сім'ями і громадянами. Якщо каталонці проголосують за нас, наш обов'язок - повернутися", - сказав він.

Проте він сумнівається, що Мадрид буде поважати результати голосування в автономії.

"Буде поважатися рішення громадян, якщо вони проголосують і тим самим продемонструють бажання, щоб уряд припинив переслідування? Нам слід знати відповідь, перш ніж повертатися", - заявив Пучдемон.

Поки, за словами каталонського лідера, гарантій немає. Він також прокоментував відгук Іспанією європейського ордера на його арешт.

"Це очевидно, що через 30 днів іспанське уряд відчув страх опинитися в дурнях", - сказав Пучдемон.

Каталонський політик переконаний, що Іспанія програла б у бельгійському суді.

Як повідомлялося, Верховний суд Іспанії 5 грудня заявив про те, що відкликав міжнародний ордер на арешт колишнього керівника Каталонії Карлеса Пучдемона і чотирьох членів його уряду, які перебувають у Бельгії.

Читайте також: Шість каталонських політиків звільнені з-під варти під заставу

Нагадаємо, що 3 листопада іспанський суд видав європейський ордер на арешт екс-глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.

Крім того, суд видав ордер на арешт чотирьох колишніх міністрів у складі каталонського уряду, які, як і Пучдемон, бігли в Бельгію і не з'явилися на допит на вимогу суду.

На початку листопада в Брюсселі каталонські політики-втікачі добровільно здалися бельгійським правоохоронцям і були затримані.

Пізніше відсторонений від посади президент Каталонії і чотири колишніх депутата розпущеного парламенту автономії були звільнені з-під варти в Бельгії. Рішення про їх умовне звільнення прийняв судовий слідчий після восьми годин заслуховування оголошених Іспанією в розшук політиків.

Детальніше про ситуацію з "незалежністю" Каталонії та її наслідки для Іспанії читайте в матеріалі Олексія Куропятника "Анатомія каталонської кризиу тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Європейська правда / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter