Переведення Сенцова до Якутії порушує Європейську конвенцію з прав людини, - правозахисниця

Цензор.НЕТ
Переведення Сенцова до Якутії порушує Європейську конвенцію з прав людини, - правозахисниця

Про це заявила керівник "Кримської правозахисної групи" Ольга Скрипник, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сенцов був у штрафному ізоляторі два тижні, а зараз повернувся до загону, - адвокат

"Майже розірвані його зв'язки з родиною, істотно обмежена можливість сім'ї його відвідувати й передавати йому необхідні продукти та речі. Крім того, переміщення жителів окупованих територій на територію держави, що окуповує, є порушенням Женевської конвенції від 1949 року "Про захист цивільного населення під час війни", - зазначила правозахисниця, коментуючи повідомлення про те, що Сенцова поміщали до штрафного ізолятора.
У понеділок стало відомо, що Олега Сенцова направили до штрафного ізолятора у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Росії через призначене раніше покарання. Як повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, зараз Сенцов уже залишив штрафний ізолятор і перебуває в загоні.
Також читайте: Ердоган обіцяв займатися питанням звільнення українських політв'язнів у РФ, - Умеров
Олег Сенцов разом із Олександром Кольченком були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів.