Рік без зарплати. Лікарі зі Сміли прийшли до Гройсмана вимагати справедливості

АСН
Рік без зарплати. Лікарі зі Сміли прийшли до Гройсмана вимагати справедливості
Рік без зарплати. Лікарі зі Сміли прийшли до Гройсмана вимагати справедливості

Лікарі міста Сміла близько року не отримують зарплату. Все тому, що Кабмін переклав витрати з утримання місцевої медицини на міські і сільські бюджети, а ті в свою чергу заявили, що не мають достатніх фінансів для цього.

Сьогодні декілька десятків лікарів з маленького містечка приїхали під будівлю Кабінету міністрів вимагати справедливості, оскільки місцеві чиновники просто ігнорують проблему фінансування медицини на місцях. При цьому лікарі кажуть, що попри невиплату зарплати вони продовжують працювати, оскільки люди, як і раніше, йдуть до них за допомогою.

"Ми з 1 січня 2017 року не отримуємо зарплату. Ніяких у нас виплат немає. Ми не внесені ні до державного, ні до місцевого фінансування. Нам відключили тепло і світло в липні, зараз на генераторах працюємо. Пацієнти ж до нас приходять, ми їх обслуговуємо як годиться. За рахунок сили духу тримаємося, ми давали клятву Гіппократа. Міністерство охорони здоров'я відповідає на всі наші листи, що мають місцеві фінансувати, а місцеві говорять, що державний бюджет", - говорить Наталія Колобовнікова, в.о. головлікаря державної установи медико-санітарної частини №14 Міністерства охорони здоров'я міста Сміла.

Нагадаємо, раніше під час одного із засідань парламенту народні депутати нагадали прем'єру Гройсману про проблему смілянських лікарів. Однак той спростував інформацію про заборгованість уряду України перед лікарями Смілянської лікарні і заявив, що це питання відповідальності місцевих органів влади.

"Ці спеціалізовані поліклініки передаються на місцеві бюджети. Але виявилося, що місто Сміла ухвалило зовсім інше рішення: не брати їх до себе у... власний бюджет. І таким чином вони втратили статус державної установи, а до місцевого їх не прийняли. Це питання відповідальності місцевих органів влади", - заявив Гройсман.

Водночас він констатував, що в Смілі ситуація дійсно патова: "В цьому  випадку я змушений втрутитися і підтримати людей і допомогти їм. Дати відсіч тій бездіяльності, яка є на місцевому рівні", - заявив Гройсман. Також він пообіцяв поскаржитися на місцевих чиновників у ГПУ.

Однак юристи стверджують, що медико-санітарна частина №14 все ще перебуває в управлінні МОЗ, і ​​навіть у назві досі зазначено - Державна установа спеціалізована медико-санітарна частина №14 Міністерства охорони здоров'я.

"Проблема почалася ще в 2014 році. Був проголосований закон про державний бюджет на 2015 рік, і всі медико-санітарні частини мали передати на баланс в комунальну власність. Медсанчастину №14 було передано в комунальну власність, бо, відповідно до закону, місцеві органи влади мають право відмовитися прийняти цю медсанчастину. А місцева влада говорить, що не взяла, тому до цього дня зобов'язаний фінансувати МОЗ", - заявила юрист і учасник акції Наталя Коваль.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter