Чому Рада не розглядатиме скандальний законопроект про НАБУ

Канал 24
Чому Рада не розглядатиме скандальний законопроект про НАБУ

Депутати від президентського Блоку Петра Порошенка та "союзники" з Народного Фронту зареєстрували в парламенті "вбивчий" законопроект, який пропонує значно спростити процедуру звільнення головних антикорупціонерів країни.

Розглянути проект закону планують терміново – вже наступного дня. Він дозволяє президенту та Кабінету Міністрів висловити недовіру керівникам антикорупційного органу і звільнити їх з посади без аудиту.

Його автори – лідери обох провластних парламентських фракцій – Артур Герасимов і Максим Бурбак. Під прицілом – Національне антикорупційне бюро. А точніше його директор Артем Ситник. Відвертий тиск на НАБУ викликав спротив всередині країни – і хвілю критики на Заході.

З тією ж метою вчора запустили ще один план – зняття голови антикорупційного комітету Єгора Соболєва. Його усунення також значно спростило б відставку Артема Ситника.

Читайте також: В АП погодились не чіпати НАБУ, але Соболєва відправлять у відставку, – ЗМІ

У відповідь на зухвалість влади опозиційні нардепи і активісти закликали на протест на захист директора НАБУ Артема Ситника. Та пообіцяли навідатися у гості до Генпрокурора Юрія Луценка. Дуже жорстко відреагували і на Заходні. "Провал" антикорупційної реформи означатиме для України кінець підтримки і фінансові втрати – миттєво заявили там.

Я буду рекомендувати скоротити всю державну допомогу Уряду України, включаючи допомогу з питань безпеки. Це ганьба, – заявив Майкл Карпентер, екс-заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами.

Під таким тиском пізно вночі влада дала задню. Скандальний законопроект, написаний парламентською більшістю, зник з порядку денного так само швидко, як з’явився.