Вироки у справі MH17. Чи можуть серед підозрюваних бути громадяни України

Новое Время 1
Вироки у справі MH17. Чи можуть серед підозрюваних бути громадяни України

Вироки у справі MH17 можуть бути виконані в Україні. Відповідну угоду, підписану раніше між офіційними Амстердамом та Києвом, схвалив парламент Нідерландів. Документ передбачає, що під час суду може бути використаний відеозв'язок. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Причетних допитають за допомогою відеозв'язку

Угода має полегшити можливе переслідування осіб, відповідальних за падіння малайзійського Боїнга. При цьому закріплюється те, що судовий процес відбудеться в нідерландському суді, швидше за все, в Гаазі.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок відзначив, що схвалення угоди "є важливим кроком на шляху до пошуку істини і притягнення підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв".

Угода допоможе притягнути винних до відповідальності, вважає юрист-кримінолог Ганна Маляр.

Судовий процес щодо катастофи МН17 відбудеться в нідерландському суді

При цьому експерт не виключає, що вирок у справі може бути винесений заочно. Маляр зазначила, що очікувати швидкого покарання винних не варто, на це можна сподіватися згодом.

“Те, що Росія може не видавати своїх громадян для того, щоб вони понесли кримінальну відповідальність, це не означає, що така ситуація є вічною. Політичні реалії змінюються, люди при владі теж. У будь-якому випадку потрібно працювати над тим, щоб притягати винних до відповідальності у цій справі”, - зазначила Маляр.

Українські громадяни

Серед тих, хто буде притягнений до відповідальності можуть бути в тому числі українські громадяни, зазначає фахівець в галузі авіаправа Андрій Гук. Йдеться про тих, хто діяв зі сторони терористичних організацій ДНР/ЛНР, вказав юрист.

“Там може бути дуже багато осіб, які будуть притягнуті до відповідальності. Ймовірно, серед обвинувачених можуть бути громадяни України. Зараз чуємо від слідчих, що підозрюваними можуть стати понад 100 осіб”, - сказав Гук.

Катастрофа MH17 змінила ставлення Амстердаму до ЄС та до Росії, про що заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у Європаралменті.

Міжнародна слідча група в Нідерландах продемонструвала уламки російської ракети, яка збила малайзійський Боїнг

Рютте наполягає на визнанні Росією відповідальності за аварію рейсу MH17, хоча Москва і продовжує не визнавати докази щодо цієї справи.

4 травня Міжнародна слідча група в Нідерландах продемонструвала уламки російської ракети, яка збила малайзійський Боїнг рейсу MH17 під Донецьком 17 липня 2014 року.

Слідчим вдалося з'ясувати, що ракета, якою збили літак, належала 53-ій зенітно-ракетній бригаді Збройних сил РФ, яка базується в Курську.

Тим не менше у російському міністерстві оборони заявили, що жоден російський зенітно-ракетний комплекс не перетинав кордон з Україною.