На вулицях столиці Зімбабве з'явилася бронетехніка, президент Мугабе звинуватив главу збройних сил у підготовці повстання

Гордон 2
На вулицях столиці Зімбабве з'явилася бронетехніка, президент Мугабе звинуватив главу збройних сил у підготовці повстання

Кілька танків і броньованих армійських машин помічено на вулицях столиці Зімбабве Хараре і на під'їздах до резиденції президента країни Роберта Мугабе, повідомляє агентство Reuters.

13 листопада глава збройних сил Зімбабве Константіна Чивенга звинуватив Мугабе в політичних чистках у керівній партії і пригрозив втручанням армії в політичну кризу, пов'язану з відставкою віце-президента Емерсона Мнангагва.

Чивенга також вимагав припинити критику армії та її командування.

14 листопада 93-річний Мугабе провів засідання кабінету міністрів, на якому звинуватив Чивенгу у "віроломний поведінці та підбурюванні до повстання".

У керівній партії "Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт" оприлюднили заяву, у якій стверджували, що генерал Чивенга здійснює держзраду.

За повідомленнями кореспондента Associated Press, на вечір 14 листопада на вулицях Хараре спокійно, пересувань військової техніки не зафіксовано. Очевидці кажуть, що про спробу військового перевороту говорити зарано.

Проте втручання армії свідчить про загострення кризи, викликаної звільненням Мнанангва. Мугабе звинуватив свого найближчого соратника у спробі захопити владу за допомогою чаклунства, пише агентство.

За даними опитаних агентством експертів, першопричиною конфлікту стала позиція першої леді Зімбабве 52-річної Грейс Мугабе. Не виключено, що саме вона налаштовувала чоловіка проти віце-президента і глави збройних сил, зазначають джерела.

Роберт Мугабе очолює Зімбабве з 1980 року, коли незалежність цієї держави було визнано світовою спільнотою.