США будуть домінувати на нафтовому і газовому ринку багато років - Bloomberg

Дзеркало Тижня 2
США будуть домінувати на нафтовому і газовому ринку багато років - Bloomberg

Сланцева нафта і газ дозволять Америці випередити навіть Саудівську Аравію.

 США будуть домінантною силою на глобальному ринку газу і нафти впродовж багатьох років після буму видобутку сланцевих енергоносіїв. Такий прогноз дає Міжнародна енергетична агенція (IEA).

В 2025 року зростання американського видобутку нафти буде дорівнювати показникам Саудівської Аравії в часи її найбільшої експансії. А обсяги американського газу перевищать обсяги, які були колись у СРСР.

Про це, як повідомляє Bloomberg, IEA зазначила в щорічному звіті "Світовий енергетичний прогноз". Бум сланцю перетворить США, які до цього часу були найбільшим імпортером енергоносіїв, в найбільшого експортера у світі.

"США будуть незаперечним лідером світового нафтового і газового ринку впродовж наступних десятиліть", - сказав виконавчик директор IEA Фатіх Бірол.

"Відбувається величезне зростання за рахунок сланцевої нафти, тож буде велика різниця між США і іншими виробниками", - додав він.

Есперти агенції переконані, що загалом потенціал сланцевої нафти сягає 105 мільярдів барелів. А до 2025 року збільшити її видобуток вдасться на 34% до 9 мільйонів барелів на день. Зважаючи на очікуване зростання поставок, IEA прогнозує, що до 2025 року ціна на нафту не перевищить 83 доларів, хоча раніше експерти допускали, що вона може зрости до 101 долара. Низькі ціни допоможуть підтримати і зростання попиту і споживання традиційних енергоносіїв, попри бум електромобілів.

Читайте також: Експорт нафти з Саудівської Аравії в США впав до мінімуму за 30 років - Bloomberg

Раніше повідомлялося, що нафта дешевшає на даних про зростання запасів сировини у США. Згідно зі статистикою API, за тиждень, що завершився 10 листопада, запаси нафти в США збільшилися на 6,5 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували їхнє скорочення. Так, аналітики The Wall Street Journal - на 1,4 млн барелів. А, згідно найгіршим з прогнозів, запаси повинні були збільшитися лише на 2,5 млн барелів.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter