"Зустрітися з Героями": польська делегація відвідала поранених бійців АТО (Відео)

5 канал 1

Із сувенірами для військових та обладнанням для медзакладу до шпиталю приїхала делегація на чолі з головою сенату Польщі.

"Польща розуміє і підтримує Україну. Я приїхав сюди, щоби зустрітися зі справжніми героями", – сказав голова Сенату Республіки Польща Станіслав Карчевський.

Закордонних гостей поранені бійці зустрічають на лікарняних ліжках. Серед них – армієць 17-ї танкової бригади Олександр Косік. Його ушпиталили після складного поранення ноги, якого зазнав ще наприкінці березня поблизу Троїцького. Сусід по палаті – сапер Григорій Гунько. Саме готується до переведення в інститут протезування. Праву ногу боєць втратив два з половиною місяці тому під час розмінування Балаклії.

Радіють подарункам і військові медики. До шпиталю поляки привезли спеціальні лампи і лінзи для операцій, візочки, електронні ваги, стерилізаційний комплекс і аудіометр.

"Це, звичайно, корисне обладнання, аудіометри – ви знаєте, що дуже багато у нас травм, які отримують військовослужбовці: це вибухові травми, серед них – дуже багато аккубаротравм – страждає слуховий апарат, люди втрачають слух, якраз аудіометр, який сьогодні привезли, для таких пацієнтів", – прокоментував начальник клініки ушкоджень військово-медичного клінічного центру Північного регіону Олександр Бородай.

"Відразу після повернення до Польщі у мене буде розмова з міністром охорони здоров'я – ми шукатимемо можливості допомоги в реабілітації українських бійців на території нашої країни", – додав голова Сенату Польщі.

Допомагати військовому шпиталю поляки планують і надалі. І вже готують до відправлення ще одну партію медичного обладнання.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: