Екс-генсек НАТО розкрив долю санкцій проти Росії

Сегодня 3
Екс-генсек НАТО розкрив долю санкцій проти Росії

Колишній генсек НАТО і позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен допускає ослаблення деяких санкцій проти РФ у разі її згоди на розгортання на Донбасі реалістичної миротворчої місії уздовж всієї російсько-українського кордону.

Про це він заявив під час виступу на 14-й щорічній міжнародній конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES), передає УНІАН.

Зокрема, він зазначив, що для того, щоб місія стала дійсно миротворчою, необхідно наділити її дієздатним мандатом, завдяки якому вона зможе контролювати російсько-український кордон. У цьому мандат потрібно визначити, щоб місія захищала не тільки спостерігачів ОБСЄ, але також і місцеве населення.

"І з цією метою ми повинні дотримуватися незмінного тиску на Росію", - підкреслив Расмуссен.
При цьому, на його думку, розміщення місії на Донбасі вимагає "дуже довгого процесу в Раді безпеки ООН".

"Ми не побачимо реалістичних кроків до тих пір, поки не пройдуть президентські вибори в Росії, але до того часу ви повинні зберігати рішучий тиск на Росію, і все опції повинні бути в порядку денному, включаючи летальні озброєння для України", - підкреслив екс- генсек Альянсу.

Він вважає, що країни-підписанти Будапештського меморандуму зобов'язані розглянути питання надання Україні озброєння.

На питання, чи підтримує він ідею ослаблення деяких санкцій, якщо буде врегулювання на сході України, він відповів: "Якщо, врешті-решт, Росія погодиться на те, про що я сказав, а саме дієздатний мандат, включаючи контроль російсько-українського кордону, і мандат для захисту всього населення, тоді без сумніву, я думаю, що "пряником" для Росії може бути ослаблення деяких санкцій".

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука.

На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року.

Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.