У ПАР призначили нового президента

iPress.ua
У ПАР призначили нового президента

Він був єдиним кандидатом, номінованим в парламенті на цю посаду, пише The Guardian.

Колишній президент ПАР Джейкоб Зума 14 лютого пішов у відставку, не чекаючи строку закінчення повноважень. Про своє рішення він оголосив у зверненні до нації.

"АНК ніколи не повинна переживати розкол через моє ім'я. Тому я вирішив піти у відставку в якості президента республіки, рішення вступає в силу негайно", - сказав Джейкоб Зума.

Зума звернувся до нації після того, як правляча партія пообіцяла голосувати проти нього в парламенті. Політика закликали залишити свій пост з грудня 2017 року, коли Сиріл Рамапоса офіційно став лідером АНК і найвірогіднішим кандидатом на президентські вибори від партії в 2019 році.

Джейкоб Зума - третій президент ПАР після падіння режиму апартеїду. Він прийшов до влади в 2009 році. Як і двоє його попередників, він представляв партію АНК. Політика звинувачували в корупції ще до того, як він виграв вибори. Після його перемоги справу закрили.

Головне звинувачення, яке висувала опозиція проти Зуми - заступництво і допомогу сім'ї Гупта. Брати-бізнесмени індійського походження нібито могли призначати міністрів в уряді, і навіть використовували військовий аеродром для посадки літака з гостями, які прибули на весілля одного з членів сім'ї з Індії.

У ПАР навіть використовувалося спеціальне слово "Зупта" - похідне від Зума і Гупта.

Зума подав у відставку через кілька днів після того, як спеціальний загін поліції влаштував рейд в резиденції Гупта в Йоганнесбурзі. Один з братів і ще четверо членів сім'ї були затримані у справі про шахрайство з проектом, який фінансувався з державного бюджету.

Також 13 лютого правляча партія Південно-Африканської Республіки "Африканський національний конгрес" (АНК) заявила, що у президента Джейкоба Зумі 48 годин на те, щоб піти у відставку.