На політика-власника підприємства в Ліпецьку ГПУ може зробити подання на зняття недоторканності

Експрес

Подання на зняття депутатської недоторканності дійсно готуються. Проте, мова не про 40 чи 50 таких подань. Реально, за фактами кримінальних та податкових злочинів, недоторканності найближчим часом можуть позбавити 8-9 нардепів. Про це у коментарі УНН зазначив політолог Тарас Чорновіл.

"Подання будуть. Але єдине, що ті страхи про 40, а потім 50, потім 200 подань – це, насправді, домисли і нічого більше. Те, що там є більше 200 депутатів, по яким можна висунути звинувачення - це інша справа. А якщо брати таку статтю Кримінального Кодексу, як 212, яка передбачає покарання для осіб, які не сплатили податки, і яка до речі містить пункт, що покарання може бути скасоване, якщо людина поверне кошти державі, - так по ній, на мою думку, майже весь парламент можна притягнути", - сказав він.

За словами експерта, за матеріалами НАБУ та ГПУ недоторканність найближчим часом можуть зняти щонайменше з 8 депутатів.

"На скільки мені відомо, на даний момент готові до внесення до ВРУ десь 8 чи 9 подань. Половина з них - це матеріали підготовлені НАБУ. Це серйозні кримінальні злочини, тому що НАБУ має виключне право розслідувати злочини, які містять склад корупції. І приблизно половина - це справи, які має розслідувати ГПУ. Як правило, це несплата податків по 212 статті", - зазначив Т.Чорновол і додав, що серйозні справи можуть стосуватися ще приблизно п'яти нардепів.

"З’явилися нові епізоди – це порушення державного кордону, організація порушення державного кордону… Там же нарвалися деякі на прикордонників. Факт організації цього злочину з боку депутатів проглядається", - сказав він.

Нагадаємо, серед ймовірних кандидатів на зняття депутатської недоторканності називають нардепа від "Радикальної партії" Сергія Рибалку.

За словами Генерального прокурора Ю.Луценка, "радикал" має підприємство у Липецьку і виводить з України мільйони на офшорні компанії. Також ГПУ розслідує низку епізодів у справі сімейного бізнесу С.Рибалки.

Додамо, що за даними правоохоронців, компанії з S.Group сім'ї нардепа упродовж трьох років умисно не платили податки.