Уряд України затвердив План заходів із вшанування пам'яті жертв репресій 1937-1938 років

Дзеркало Тижня
Уряд України затвердив План заходів із вшанування пам'яті жертв репресій 1937-1938 років

Під час Великого терору тільки в Україні було заарештовано 265 тис. осіб, з них 123 тис. були розстріляні.

Кабінет міністрів України затвердив План проведення заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

Як повідомляє прес-служба Міністерства культури, розпорядження ухвалено "для поширення інформації у суспільстві про злочини радянського тоталітарного режиму та об'єктивні дані про наслідки Великого терору".

Планом заходів передбачено забезпечити проведення у листопаді 2017 року меморіальних заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства та іноземних гостей.

Впродовж 2017-2018 років буде організовано проведення тематичних наукових, науково-практичних конференцій, лекцій, засідань за круглим столом, семінарів та інших інформаційно-просвітницьких заходів.

Також заплановано проведення тематичних виставок архівних документів та фотовиставок, показ художніх та документальних кінофільмів, присвячених подіям Великого терору, іншим злочинам комуністичного тоталітарного режиму, вчинених протягом 1917-1991 років.

Передбачено подальший розвиток музейного комплексу в Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили". Зокрема, завершення української частини Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років (нанесення на меморіальні стіни Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років списку осіб, розстріляних органами НКВС УРСР у м. Києві та похованих на території спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі).

Читайте також: Рік жертв Великого терору: вшануймо пам'ять репресованих

"Великий терор" – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. В Україні було заарештовано 265 669 осіб, з них 123 421 були розстріляні, 68 823 – відправлені у виправно-трудові табори, 4124 ув'язнені в тюрмах, 1067 – засуджені до заслання. На Україну припала приблизно п'ята частина загальносоюзних арештів і розстрілів.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter