Вчені знайшли Суперземлю, яка може підтримувати позаземне життя

ZIK 1
Фото: independent.co.uk/Alex Boersma
Фото: independent.co.uk/Alex Boersma

Згідно з новими дослідженнями, маловідома планета, що розташована на відстані 111 світлових років, може бути «розширеною версією Землі», що здатна підтримувати позаземне життя.

Віддалена екзопланета, відома під назвою K2-18b, – це велика скеляста планета, що може підтримувати життя, – інформує видання The Independent.

Вона обертається навколо придатної для життя зони своєї зірки, а це означає, що може зберігати на своїй поверхні рідку воду – ключовий компонент для підтримки життя.

Нове дослідження, проведене вченими Техаського університету, США, Університетом Скарборо та Університетом Монреаля, Канада, було здійснено з використанням даних Європейської південної обсерваторії (ЄП).

Дослідники також виявили, що у планети є сусід. Обидві планети обертаються навколо червоної карликової зірки K2-18, що розташована на відстані 111 світлових років від Землі у сузір’ї Лева.

Вчені вирішили встановити чи є K2-18b скелястою, як Земля, або ж газоподібною, як Нептун.

Для аналізу K2-18b вони використали телескоп High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher (Harps), що вимірює променеву швидкість зірок, на яку впливає наявність планет.

Результати показали, що планета переважно кам’яниста, як Земля, проте важча або ж складається в основному з води, що вкрита крижаною кіркою. Атмосфера K2-18b буде досліджена космічним телескопом Джеймса Вебба, який запустять у 2019 році.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK