Поки в Україні не варто чекати екстремальних сценаріїв - експерт

АСН
Поки в Україні не варто чекати екстремальних сценаріїв - експерт
Поки в Україні не варто чекати екстремальних сценаріїв - експерт

Людожерські пенсійна та судова реформи не вивели українців на вулицю, тому екстремальних сценаріїв не буде. Про це на прес-конференції заявив політолог, директор Центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов, передає кореспондент АСН.

"Невдоволення в суспільстві, безумовно, присутнє і це фіксує соціологія. Рівень незадоволеності діями влади підбирається до 80%. Але будь-який протест, який не має політичної суб'єктності, по суті, приречений. Тому не думаю, що владу може захлеснути протестна хвиля. Ми бачимо абсолютно людожерські пенсійну і судову реформи, але люди мовчать", - заявив він.

За його словами, протести 14-17 жовтня в Україні будуть, але поки не видно суб'єкта, який міг би кинути виклик владі.

"Тимошенко не готова до масових протестів з серйозними наслідками. А ось найближче оточення голови МВС Арсена Авакова цілком здатне створити масовку і видимість соціального невдоволення. Після 2014 року лідер "Батьківщини" так і не зуміла відновити свої позиції. Соціально-економічний порядок намагається перехопити "Свобода", націоналізм для цієї політисили дорожче... Масовими можуть бути мітинги Саакашвілі, але що далі? Його вересневі акції показали, що з тарана Банкової «грузин», швидше за все, перекваліфікується в інструмент контролю за пакетом реформ", - вважає Золотарьов.

За оцінками експерта, "сьогодні президент Порошенко не подобається Штатам, але в кардинальній зміні влади вони не зацікавлені. Але поки що Петро Олексійович виконує все те, що від нього хоче Білий дім, так що необхідності ризикувати немає. Так, в Україні досить гаряче, але якихось екстремальних сценаріїв чекати не варто", - упевнений експерт.