Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено

АСН
Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено
Фінансування програм для біженців Донбасу в 2018 буде скорочено

Внутрішньо переміщеним особам з окупованих Донбасу і Криму доведеться не солодко в 2018 році. Про це в ході круглого столу в Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України заявила координатор БФ «Право на захист» Дарина Толкач, передає кореспондент АСН.

«На сьогодні в Україні вже понад 1,5 млн ВПО... Ці півтора мільйона людей чекають збалансованих та узгоджених кроків влади для розв'язання їхніх проблем», - заявила вона.

За її словами, фонд «Право на захист» провів аналіз проекту Державного бюджету на 2018 рік. «Аналіз законопроекту вже показав, що ситуація з фінансуванням державних програм, які пов'язані з внутрішньо переміщеними особами, не зміниться. Навпаки, в деяких випадках можна спостерігати неістотне, але все-таки зменшення фінансування органів влади, які займаються як проблематикою ВПО, так і окремих бюджетних програм», - зазначила Толкач.

біженці, переміщені особи, донбас, крим, бюджет, будівництво, житло, будинок, будинки, українці, експерти, влада, Кабмін

У свою чергу, правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Шишкіна додала, що в 2018 році в порівнянні з 2017 роком буде зменшено фінансування адресної допомоги ВПО: 3 211 758,6 грн у 2018 році, тоді як у 2017 році ця цифра становила 3 263 665,0 гривень.

При цьому фінансування Пенсійного Фонду залишається незмінним: у 2017 році - 141315405,1 грн, і в 2018 році - 141315405,1 грн. «Тобто не планується розв'язання питання виплат пенсій громадянам, які проживають на непідконтрольній території», - зазначила вона.

Показово, що в проекті бюджету на 2018 рік фінансується програма «Доступне житло» в розмірі 100 млн грн. Це перша позитивна динаміка, яка показує, що держава потихеньку починає думати про розв'язання проблем ВПО. Але залишається обсяг фінансування Держфонду сприяння молодіжному пільговому кредитуванню.

«У 2017 році обсяг фінансування молодіжного кредитування становив 6850,0 тис. грн. А на 2018 рік закладена та ж цифра - 6850,0 грн», - сказала вона.

За оцінками експертів, основними проблемами на 2018 рік залишаться: необхідність адресної допомоги ВПО, забезпечення компенсації за зруйноване житло, розв'язання житлових проблем.

У свою чергу, позафракційний нардеп Сергій Тарута погодився з тим, що житлова проблема - одна з ключових для ВПО. Він нагадав, що на наступний рік передбачається виділення близько 650 млн грн на житло для Нацгвардії, Міністерства оборони, Прикордонної служби. Тобто ця цифра в рази менше, ніж та, що, імовірно, виділяється для ВПО.

При цьому заступник голови Агентства у справах біженців Ноель Калхун висловила надію, що «в результаті бюджет 2018 року буде ухвалено з параметрами, які наблизять ВПО до розв'язання їхніх реальних проблем з перспективою на відновлення Сходу».

біженці, переміщені особи, донбас, крим, бюджет, будівництво, житло, будинок, будинки, українці, експерти, влада, Кабмін