NASA розповіли про найстрашнішу загрозу людству

ВГОЛОС

За повідомленнями NASA, падіння астероїда - не найстрашніще, що може бути, є куди страшніші речі, які ховаються у нас під ногами: це Супервулкан.

По всьому світу розкидано близько 20 супервулканів і всі вони як бомба уповільненої дії або порохова бочка в підвалі. NASA стверджує, що виверження навіть одного з них покладе край людству куди швидше, ніж астероїд. На щастя, у агентства є план.

Під Йеллоустонським національним парком в США лежить величезний розлом 50 на 75 кілометрів, заповнений до червоного розпеченою магмою. Якщо цей вулкан пробудиться, він викине сотні кубічних кілометрів розплавленого матеріалу, спопеливши все навколо на 100 кілометрів і укривши Вайомінг і навколишні штати п’ятьма метрами вулканічного попелу.

Однак цим руйнування не закінчаться. Пил і гази, викинуті в ході виверження, закриють від нас сонце і занурять світ у «вулканічну зиму», яка триватиме багато років і вб’є мільйони людей.

Хоча це навряд чи станеться в найближчі кілька десятків років, вчені відзначають, що одного разу це все-таки трапиться, і розробляють план по знешкодженню супервулкана і його вибухового потенціалу.

У плані, який спершу з’явився на BBC, команда озвучила, що може запобігти виверженню, висмоктавши тепло з розлому і перетворивши геотермальну енергію в електрику. У гарячі породи через свердловину можна накачати води, яка повернеться до поверхні у вигляді пари. За рахунок пари можна розкрутити турбіни і генерувати електроенергію.

Після охолодження воду можна знову закачати під землю, щоб витягти ще тепла.

«Основна мета – поступово знешкодити Йеллоустоун та позбавити людство від загрози», - говорить доктор Брайан Вілкокс, аерокосмічний інженер Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, Каліфорнія.

Хоча навряд чи Йеллоустоун вдасться загасити найближчим часом, команда сподівається, що їхня ідея підніме дискусію на тему супервулканів.

«Вибух цих супервулканів призведе до загибелі 99% людства, тому їх стримування здається розумною темою для обговорення», - додає він.