Головні новини 14 листопада: "ноу-хау" з комуналкою та зміна статусу для учасників Майдану

Канал 24 1
Головні новини 14 листопада:

"Ноу-хау" з комуналкою

Вже за півроку в Україні введуть абонплату за холодну та гарячу воду, опалення. Абонплата за опалення нараховуватиметься весь рік, а не лише в опалювальний сезон.

Читайте також: Українці платитимуть пеню за борги по оплаті комунальних послуг

Окрім того, мешканцям доведеться платити за воду незалежно від того, користується він нею, чи ні. А теперішня вартість куба води і гігакалорії тепла зменшиться на величину абонплати. Розмір абонплати наразі невідомий.

Таким чином, Кабінет міністрів планує, що гроші, які українці сплачуватимуть увесь рік, підуть на ремонт та обслуговування водо- та тепломереж.

За електроенергію, газ та вивезення побутового сміття абонплата поки що не вводять. Та це не стосується мешканців багатоповерхівок, адже вони й так за нормами платять за газ і сміття.

Зміна статусу для учасників Майдану

Майже 4 роки опісля нардепи надали статус учасника бойових дій потерпілим під час подій на Майдані.

Постраждалі учасники Революції гідності отримають відповідні посвідчення. А також будуть отримувати пільги та гарантії соціального захисту.

Читайте також: Скільки українських військових отримали статус учасника бойових дій з початку війни на Донбасі

Цим же законом статус інваліда війни надається цивільним, які отримали поранення під час бойових дій у зоні АТО. Це стосується тих українців, які живуть на підконтрольній території України або ж на лінії зіткнення.

Бюджет-2018 у першому читанні

На вечірньому засіданні нардепи ухвалили закон про державний бюджет на наступний рік у першому читанні. "За" проголосували 260 народних депутатів. У залі був присутній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Дякую всім, хто підтримав це рішення. Працюємо далі, щоб профінансувати всі наші пріоритети та зробити 2018 рік роком економічного зростання", – написав глава уряду після голосування у своєму Facebook.

Конфлікт між Україною і Польщею

В Польщі пояснили, кого саме з українців вони збираються не пускати на територію своєї країни. Заборона на в’їзд до Польщі діє лише щодо окремих українських чиновників. Заборона не поширюється на журналістів, освітян та діячів культури.

Однак, кому саме заборонять в’їзд – польські дипломати не повідомляють. Дещо пихато кажуть, що вони не зобов’язані інформувати про заборону в’їзду тим, хто опинився у списку.