Посольство ЄС в Україні закликало нардепів прийняти медичну реформу

Новое Время 1
Посольство ЄС в Україні закликало нардепів прийняти медичну реформу

Посольство ЄС в Україні закликало народних депутатів проголосувати за законопроекти №6327, №6604 з пакета медичної реформи вже наступного тижня.

Як повідомили в прес-службі дипломатичного відомства, реформи більше не повинні відкладатися.

Там відзначили, що прийняття даних законопроектів дозволить активізувати зміни в системі охорони здоров'я, зробити її доступною для всіх громадян, одночасно підвищуючи її прозорість і ефективність.

"Реформи вже давно відкладаються і зараз надзвичайно важливо братися за застарілу та неефективну систему охорони здоров'я, успадковану від радянського минулого, яка не здатна надавати задовільні послуги та потерпає від корупції та неефективності.", - додали дипломати.

У Посольстві ЄС підкреслили, що показники здоров'я, як і середня тривалість життя в Україні залишаються найгіршими в Європі, тому необхідна як можна швидше модернізувати систему охорони здоров'я.

Раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати розглянуть медичну реформу наступного пленарного тижня, 17-20 жовтня.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект, який запускає медичну реформу.

Реформа медичного обслуговування полягає у впровадженні поняття "державного гарантованого пакету" і принципу "гроші ходять за пацієнтом". Останній передбачає, що держава буде платити за надані конкретним пацієнтам медичні послуги, а не за "утримання ліжок".