Хейлі: Довіра до Радбезу ООН залежить від того, чи ми зможемо залучити Росію до відповідальності

Гордон 1
Хейлі: Довіра до Радбезу ООН залежить від того, чи ми зможемо залучити Росію до відповідальності

США вважають Великобританію одним зі своїх найближчих союзників і підтримують британців у зв'язку з використанням Росією хімічної зброї для отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі під час екстреної наради в Радбезі ООН, передає кореспондент "ГОРДОН".

Постпред США зазначила, що Росія блокує резолюції ООН, спрямовані проти застосування хімічної зброї владою Сирії. Вона підкреслила, що без відповідної міжнародної реакції випадки використання хімічної зброї у світі будуть повторюватися.

"Довіра до Радбезу ООН залежить від того, чи ми зможемо притягнути Росію до відповідальності", – підсумувала вона.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху застосовували нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини і Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.