Пономарьов розповів, як виник міф "населення Криму як один перейшло під крило матінки Росії"

5 канал
Пономарьов розповів, як виник міф

Розказав, зокрема, про те, коли Путін вирішив анексувати Крим та як заплатив Януковичу за ухвалення "правильних" рішень. Свідчення Пономарьова слухала - Ірина Герасимова.

Єдиний депутат Держдуми Росії, який у березні 2014 проголосував проти анексії Криму. Далі було позбавлення мандата, кримінальна справа і втеча з Росії. Але тоді, в часи Революції Гідності та початку кремлівської агресії, жив у Москві і працював у владних кабінетах.

"Рішення про анексію Криму було прийняте у ніч з 22 на 23 лютого особисто Володимиром Путіним", - каже Ілля Пономарьов.

Анексії можна було уникнути, вважає російський свідок, якби українські війська на півострові почали протистояти агресії.

"Якби був опір у Криму, то Крим міг залишитися українським. Якби почалася стрілянина, то весь цей основний міф, який транслювався всередині Росії, про те, що "населення Криму як один перейшло під крило матінки Росії" - цього міфу не було би", - переконаний колишній депутат Державної думи РФ.

А ще, продовжує свідок, Кремль підкупив Януковича, щоб той був слухняним. Один мільярд доларів переказали на рахунки, які ведуть до сина президента-втікача. Адвокати Януковича свідчення називають маячнею.

"Усі ці свідчення нічого спільного з дійсністю не мають", - каже адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк. Щоб спростувати нинішні свідчення громадянина Росії, а також попередніх осіб, захист просить викликати понад 160 свідків. Суд погоджується на 16 осіб.

"У разі прибуття на судове засідання - допитати за клопотанням сторони захисту наступних свідків: Азарова, Клюєва Захарченка", - зачитує головуючий суддя Владислав Девятко.

Таке рішення не задовольнило жодну зі сторін процесу.

"У цьому кримінальному провадженні, на нашу думку, вони не є свідками. Янукович обвинувачується у державній зраді і пособництві зміні меж території нашої держави. Ми не розуміємо, про що вони можуть у цьому випадку говорити і свідками яких саме подій вони є", - обурений прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

"Я звертаю увагу на те, що з боку прокуратури вже було заслухано 44 особи. 44 проти 16 свідків від сторони захисту. Це свідчить про те, що суду поставлене над завдання – не допустити встановлення істини", - каже адвокат Віктора Януковича Віктор Сердюк.

Але навіть допит тих 16-х осіб, яких суд вирішив заслухати, під загрозою. Ключові свідки - Азаров, Клюєв, Захарченко - в розшуку. І навряд чи особисто приїдуть в Україну на засідання. Тому захист проситиме допитати їх дистанційно. Це може статися після показань свідків обвинувачення. За викликом прокуратури в четвер очікують Олександра Турчинова і керівника міноборони в часи анексії Криму Михайла Коваля.

Ірина Герасимова, Дмитро Демішев, Василь Дмитрієм, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: