Мерія Львова попередила про ймовірність сутичок між політичними активістами. Представники антагоністичних політичних угруповань мають намір провести 14 жовтня марші на честь 75-річчя створення УПА

ZAXID.NET

Міська рада Львова звернулася до керівників правоохоронних органів області та до голови Львівської облдержадміністрації щодо гарантування безпеки в місті під час масових заходів 14 жовтня. Про це у п’ятницю, 13 жовтня, ввечері повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Оскільки масові заходи в день створення УПА від ГО «Автономний опір-Львів» та «Правого сектора» заплановані в одних і тих самих місцях і приблизно в той самий час, Львівська міська рада звернулась до керівників правоохоронних органів області та до голови ЛОДА з проханням недопустити заподіяння шкоди життю та здоров’ю учасників мирних зібрань.

Зокрема Львівська міська рада звернулась листами до начальника Служби безпеки України у Львівській області, начальника головного управління Нацполіції у Львівській області, прокурора Львівської області щодо забезпечення порядку в місті під час масових заходів цими вихідними. Також скеровано звернення голові ЛОДА з проханням в межах чинного законодавства України скоординувати роботу служб, які забезпечують правопорядок на території Львова.

Зазначимо, у заявці від «Автономного опору», яка надійшла в ЛМР 26 вересня, вказано, що організація має намір 14 жовтня провести марш «Воля народам – воля людині» за участі 100 осіб. 13 жовтня до ЛМР надійшла подібна заявка від «Правого сектору», який також 14 жовтня хоче провести «Марш УПА» за участі 200 осіб.

Минулого року між активістами цих організацій за подібної ситуації виникли сутички. У листопаді 2016 року «Автономний опір» подав до міськради заявку про проведення маршу на честь Нестора Махна. Згодом активісти «Правого сектору» заявили, що не допустять проведення цієї події. Після цього Львівський окружний адмінсуд заборонив «Автономному опору» проводити марш на честь Махна. У той день праворадикали провели своє віче, після якого й сталися сутички між ними та представниками «Автономного опору». У бійках взяли участь близько 200 осіб з обох боків, були застосовані димові шашки і петарди.