Експерт розповів, яких цін на пальне чекати водіям

Експрес 2
Експерт розповів, яких цін на пальне чекати водіям
Вартість бензину залежить від вартості нафтопродуктів у світі та курсу валют. І зараз, коли ціни на нафту почали падати, утворився потенціал для зниження вартості бензину.
Про це у коментарі УНН розповів експерт паливного ринку, директор спеціальних проектів ТНЦ “Психея” Геннадій Рябцев.
“Ціни на бензин, дизельне паливо залежать від двох основних чинників: курс гривні відносно долара та вартість нафтопродуктів на кордоні. Курс гривні останнім часом укріплюється, формуючи потенціал для зниження ціни на бензин. Вартість нафтопродуктів на кордоні України — знижується. Ці чинники завдали потенціал для зменшення вартості бензину та дизельного пального. На сьогодні він становить близько 50 коп. Тобто, можна зробити втішний прогноз для автомобілістів: палива буде достатньо, паливо буде дешевшим”, — сказав він.
Експерт додав, що у короткостроковій перспективі ціни на скраплений газ будуть стабільними. “Що стосується скрапленого нафтового газу — то ситуація покращилася, порівняно із попередніми місяцями цього року. Ресурсу достатньо, в тому числі російського, білоруського. Постачання іде навіть із випередженням графіку, нас чекає стабільність на цьому ринку”, — зазначив Г.Рябцев.
Нагадаємо, майже усі провідні мережі АЗК в Україні знизили ціни на бензини, дизпаливо та автогаз.