В історії немає випадків, коли постраждала держава зберігає стосунки з агресором, – нардеп

ZIK 2

Законопроект про реінтеграцію Донбасу має розставити всі крапки, зокрема визначити дату початку агресії Росії і долю Криму. В історії людства немає аналогів, коли держава відбирає територію, а постраждала при цьому зберігає дипломатичні відносини з агресором.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) розповіла позафракційний народний депутат Ірина Констанкевич.

«Мені здається, що якщо ми говоримо про законопроект щодо реінтеграції Донбасу, то, напевне, треба говорити не лише про долю Донбасу, а й про всю Україну. І якщо ми визначаємо Росію як агресора і кажемо А, то, відповідно, ми мусимо сказати й Б.

З країною-агресором ми повинні розірвати дипломатичні стосунки. Ми були не послідовні, ми вдалися до напівзаходів. Але цей законопроект має розставити всі крапки, зокрема визначити дату початку агресії Росії і долю Криму.

Якщо ми маємо таку ситуацію, що 20% території України є окуповані країною-агресором, то в історії людства немає аналогів, коли держава відбирає територію, а ми при цьому зберігаємо дипломатичні відносини, торговельні і економічні контакти. Сказали А - треба сказати і Б. Тому наша позиція тут категорична», – впевнена народна обраниця.

Також гостя програми наголосила, що, працюючи над поправкою до закону "Про реінтеграцію Донбасу", відбувалися консультації з юристами. Прораховувались всі ризики, але ключовими були патріотичні позиції.

«Консультації в нас були проведені достатньо серйозні. Але патріотична позиція вимагає у нас бути категоричними і послідовними. Ми завжди були проти торгівлі з агресором, і присутності російського фінансового капіталу в Україні, та виступали за маркування російських товарів.

Це завершує логічний ланцюжок і є цілком обґрунтованим кроком. Я думаю, що буде обговорення, ми вислухаємо думки багатьох і зрештою парламентська зала - це якраз місце для того, щоб ухвалювати зважені та вмотивовані рішення», – переконана Констанкевич.