Україна розкритикувала підтримку американськими організаціями "Концерту за єдність" за участю російського піаніста Мацуєва і диригента Гергієва

Гордон
Україна розкритикувала підтримку американськими організаціями

Посольство України в США розкритикувало підтримку американськими недержавними структурами "Концерту за єдність", який відбувся 13 листопада у Вашингтоні за участю російського піаніста Дениса Мацуєва, диригента Валерія Гергієва і симфонічного оркестру Маріїнського театру. Заяву українського диппредставництва оприлюднено на сторінці у Facebook.

Зазначають, що співорганізаторами концерту були посольство РФ у Вашингтоні, Інститут російської культури та історії ім. Кармела, Фонд американо-російського культурного співробітництва, Маріїнський фонд Америки, Інститут сталого діалогу, Фонд "Поклик сумління", організація "Виконавські мистецтва Вашингтона", Центр виконавських мистецтв ім. Дж. Кеннеді, Національний собор Вашингтона й Інститут Кеннана Центру ім. Вудро Вільсона.

"Посольство України в США цінує співпрацю з Інститутом Кеннана Центру ім. Вудро Вільсона, Національним собором Вашингтона, організацією "Виконавські мистецтва Вашингтона" і Центром ім. Дж. Кеннеді. Водночас ми відкинули запрошення відвідати цей концерт "за єдність". Вважаємо некоректним пов'язувати персоналії Гергієва і Мацуєва, які підписали заяву на підтримку політики Кремля щодо окупації Криму, із ідеалами єдності, особливо в умовах агресії РФ проти України, що триває", – зазначили у посольстві.

У заяві йдеться, що підтримка заходу з боку окремих важливих американських недержавних структур "створює майданчик для російської пропаганди та маніпуляції громадською думкою в США".

"На жаль, культура у цьому випадку стала цинічним інструментом для спроб зняття з міжнародного порядку денного питань щодо порушень норм міжнародного права з боку РФ", – заявили в українському диппредставництві.13 березня на сайті міністерства культури Російської Федерації було опубліковано звернення російських діячів культури на підтримку дій Росії і позиції президента РФ Володимира Путіна щодо Криму. Лист підписали 512 діячів культури. У списку є 511 прізвищ. Звернення, зокрема, підтримали Мацуєв і Гергієв.