Шабунін: Система електронних декларацій працює лише наполовину

ZIK 3

За весь період своєї роботи НАЗК провела повну перевірку менш як ста декларацій, і при цьому не знайшла ознак незаконного збагачення в жодній декларації високопосадовця.

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«Нацполіція взагалі не мала б займатися питанням перевірки електронних декларацій, адже це є повноваження Національної агенції із запобігання корупції. Але оскільки НАЗК є абсолютно неефективним, корумпованим і повністю залежним від влади органом, то в цій сфері відбувається повний безлад», – констатував Шабунін.

Відтак, продовжує він, коли НАЗК фактично є повністю здискредитованим, Нацполіція проводить перевірки і придирається до мілких чиновників та людей, які працюють в громадах.

«За весь період своєї роботи НАЗК провела повну перевірку менш як ста декларацій, і при цьому не знайшла ознак незаконного збагачення в жодній декларації високопосадовця. Але, поряд з цим, НАБУ має більш як 90 справ на топ-корупціонерів», – порівняв голова правління Центру протидії корупції.

Віталій Шабунін підсумував, що система електронного декларування зараз працює тільки на половину. Адже дані хоч і оприлюднюються, проте їх ніхто не перевіряє.

«Із одного боку ми бачимо неадекватні статки чиновників, а з іншого – ручне керівництво НАЗК, яке є ляльками Президента України. Тому я дуже прошу, коли ви будете голосувати за того чи іншого політика, то перегляньте його декларацію. Якщо вона буде неспівмірною зі статками, то таких людей не можна знову пускати у владу», – наголосив Віталій Шабунін.