Революція в комітеті Ради: Соболєва збираються усунути з керівництва

АСН 1
Революція в комітеті Ради: Соболєва збираються усунути з керівництва
Революція в комітеті Ради: Соболєва збираються усунути з керівництва

Народного депутата Єгора Соболєва рекомендували зняти з поста глави Комітету з питань боротьби з корупцією. Рішення прийнято на засіданні з ініціативи від фракції БПП і «Народного фронту» після двох годин обговорення, передає кореспондент АСН.

За дане рішення проголосували 12 членів Комітету від провладної більшості. Не голосували за усунення Соболєва такі парламентарі: Сергій Лещенко, Віктор Чумак, Ігор Луценко, Юрій Дерев'янко, Мустафа Найєм та Борислав Береза.

Показово, що сам Єгор Соболєв, відкриваючи засідання, передав слово секретарю Дмитру Добродомову, який повідомив про пропозицію частини членів комітету від провладних фракцій і груп «Відродження» та «Опозиційного блоку» усунути голову з його поста.

Нардеп Юрій Дерев'янко висловив свою думку щодо того, що відбувається: «Нас всіх тут зібрали, щоб подати в зал нібито рішення комітету про усунення Єгора Соболєва з посади голови. Але це роблять навмисне три члени БПП у нашому комітеті. Вони це роблять, щоб провладна більшість з БПП і «Народного фронту», а також колишні члени Партії регіонів і представники колишньої влади встановили контроль над комітетом... Це все та ж боротьба з Антикорупційним органом, яка сьогодні ведеться в державі проти НАБУ», - сказав парламентарій.

При цьому члени комітету від БПП зазначили, що Соболєв не виконує свої обов'язки на посаді глави. Зокрема, не проводить засідання за рекомендацією обрання аудитора НАБУ. Так, член Комітету Юрій Буглак від фракції БПП - головний ініціатор усунення Соболєва, пояснив, що «комітет повинен визнати роботу Соболєва незадовільною і винести питання про його відкликання з посади голови на розгляд Верховної Ради».

У відповідь на ці звинувачення скандальний нардеп Володимир Парасюк перейшов на крик, звинувачуючи провладну більшість у намірі усунути Соболєва з політичних мотивів. «Вам просто потрібен свій, кишеньковий аудитор НАБУ! А нам потрібен незалежний», - вимагав Парасюк.

При цьому провладні члени Комітету наполягали, що Соболєв «повинен визначитися: бути революціонером чи працювати в комітеті». Сам же Соболєв спокійно спостерігав за тим, що відбувається, попросивши колег голосувати. Однак до самого голосування депутати продовжили активно обговорювати питання, що зайняло більше 2 годин. На скандальне засідання прийшли навіть глава фракції «Самопоміч» Олег Березюк та віце-спікер Оксана Сироїд.

«Єгор Соболєв - це символ рівноваги, любить його президент чи ні. Якщо ви сьогодні поміняєте цю рівновагу, я не знаю, які будуть наслідки для країни», - попереджав Березюк.

Член комітету, нардеп Мустафа Найєм прогнозує, що після усунення Соболєва через комітет проведуть без проблем законопроект про зняття з посади директора НАБУ Артема Ситника. В результаті особисто Соболєв поставив на голосування пропозицію про визнання його роботи незадовільною і про винесення даного питання на порядок денний роботи парламенту.

Показово, коли в ході голосування секретар комітету Добродомов почав називати прізвище кожного, хто голосував за відставку Соболєва, депутати почали опускати руки. На що віце-спікер Сироїд звернула увагу присутніх: «Ви що соромитеся? Вам соромно за таке рішення! Подивіться на них! Їм соромно!»

Нагадаємо, Єгор Соболєв брав активну участь в акції під стінами ВРУ «Руху Нових сил» Михайла Саакашвілі від самого її початку.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter