Форум YES: Порошенко називає введення миротворців у Донбас невід'ємною частиною Мінських угод

Дзеркало Тижня 1
Форум YES: Порошенко називає введення миротворців у Донбас невід'ємною частиною Мінських угод

Миротворці ООН є одним з інструментів відновлення миру в Україні, зазначив президент.

Європейські та американські партнери України підтримують введення миротворчої місії ООН на всій території Донбасу, оскільки вона є невід'ємною частиною "дорожньої карти" Мінських угод, заявив президент Петро Порошенко в ході 14-ої зустрічі форуму YES.

Президент зазначив, що представники Держдепу США заявили про підтримку введення миротворців на всій території Донбасу. Французи, британці та німці також підтримують цю ідею.

"Це не тому, що їм хочеться бачити більше озброєних людей у Донбасі. Це – абсолютно невід'ємний компонент "дорожньої карти" Мінських угод", - сказав Порошенко.

Гарант також підкреслив, що миротворці ООН не є панацеєю, але вони - один з інструментів для відновлення миру в Україні. Порошенко додав, що намагається використовувати всі доступні інструменти, звертатися до міжнародних судів і залучати дипломатію, а також розміщувати спостерігачів з метою наближення деокупації Донбасу.

"Ми повинні використовувати всі можливі способи наблизити деокупацію українських територій. Ніхто не каже, що вони абсолютно ефективні. Але принаймні ми повинні робити все можливе", - заявив президент.

За його словами, проблема Мінських угод полягає в тому, що Росія не отримала плану їх виконання. Не було жодних гарантій, що російська сторона виконає всі зобов'язання, миротворці створять цю гарантію, підсумував глава України.

Читайте також: Порошенко обговорив з генсеком ОБСЄ розміщення миротворців ООН в Донбасі

В рамках 14-ої зустрічі форуму YES у п'ятницю, 15 вересня, у приміщенні "Мистецького арсеналу" стартували дискусії експертів і політиків. Темою цьогорічної зустрічі стало питання: "Чи став світ новим? І що це означає для України?". Дивіться онлайн-трансляцію на DT.UA.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter