У питанні «детінізації» ефект дадуть лише кардинальні зміни, – експерт

ZIK
ZIK
ZIK

Україні дійшла в питанні »детінізації» до тої межі, що вичерпаний весь потенціал мінімальних механізмів. Для того, щоб побороти тіньову економіку треба кардинально змінити законодавство.

Про це в ефірі програми »Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.

«У мене складається враження, що владою використовуються тільки незначні механізми для »детінізації», наприклад, зменшується готівка в обігу. Але це все можна охарактеризувати, як прикрашення без зміни суті. На жаль, залишається підґрунтя, ось у чому справа», – зауважила експерт.

За її словами, ми дійшли до тої межі в питанні »детінізації», що мінімальними механізмами ми нічого вже не можемо змінити. Тут вичерпаний весь потенціал.

«А для того, щоб вибити ґрунт з під ніг тіньової економіки треба не просто реформувати, а змінити кардинально законодавчу базу і говорити загалом не про мінімізацію, а про серйозну боротьбу. Або ми говоримо про принципові, кардинальні зміни, або нічого не буде», – переконана Черенько.

Також у відповідь на запитання ведучого про те, який повинен бути перший крок який би в подальшому зменшив сферу тіньової економіки, пані Черенько відповіла, що кроки можна робити різні, але повинен бути один принцип. Вона вважає, що »тінізація» має стати принаймні менш вигідною.

«Вона повинна стати менш вигідною – це основний крок. Різними інструментами можна це досягати, але безумовно без зміни законодавчої бази неможливо», – констатувала гостя програми.