Голова "Укрзалізниці" розповів про багатомільярдні борги компанії

УНІАН 3
Кравцов: борги

Читайте такожКабмін затвердив фінплан "Укрзалізниці"

Про це повідомив в. о. голови «Укрзалізниці» Євген Кравцов в інтерв'ю УНІАН.

«Цього року у нас не заплановано великих виплат. Вони починаються з 2019 року. Це виплати за єврооблігаціями - 300 млн євро. Цього року - лише регулярна виплата кредиторам. У цілому «Укрзалізниці» потрібно виплатити 39 млрд грн боргів. Це не таке велике навантаження, і у нас є запас для запозичення», - сказав він.

При цьому Кравцов зазначив, що наступного року планується провести реструктуризацію кредитів у зв'язку з високими процентними ставками.

«На наступний рік ми плануємо провести реструктуризацію. Потрібно попрацювати з внутрішнім портфелем, адже у нас історично високі процентні ставки. Нам необхідно попрацювати з кредиторами і знизити їх. Також потрібно почати підготовку до випуску єврооблігацій. Зараз у нас є 500 млн доларів на Ірландській біржі», - сказав в. о. голови держкомпанії.

Крім того, він повідомив, що тривають переговори і судові процеси з російськими банками.

«Є питання і політичного плану. Ми в судових процедурах з одним банком на кілька мільярдів гривень і абсолютно спокійно ставимося до цього. Аудиторський висновок є, і ризиків ми не бачимо», - наголосив Кравцов.

Як повідомляв УНІАН, раніше Кравцов заявив, що «Укрзалізниця» планує упродовж 1,5-2 років здійснити емісію єврооблігацій вартістю 1-1,5 млрд дол.

У травні 2013 року «Укрзалізниця» вперше провела на Ірландській фондовій біржі розміщення п'ятирічних євробондів з купоном на рівні 9,5% річних обсягом 500 млн дол. з погашенням 21 травня 2018 року.

Основними інвесторами, які придбали облігації "Укрзалізниці", є інвестиційні фонди (68%), банки (25%) і хедж-фонди (6%).

12 травня 2015 року «Укрзалізниця» повідомила кредиторам про настання технічного дефолту підприємства і зазначила, що планує провести реструктуризацію боргу перед приватними кредиторами на 32 млрд грн при загальній сумі боргу в 37,5 млрд грн. З них внутрішній борг перед приватними кредиторами становив близько 22 млрд грн.

У грудні 2015 року "Укрзалізниця" узгодила з комітетом кредиторів умови реструктуризації облігацій на суму 500 млн дол. Зокрема, ставку купона було збільшено з 9,5% до 9,875% (діє з 21 листопада 2015 року) і продовжено термін погашення з 21 травня 2018 року до 15 вересня 2021 року.

Повний текст інтерв'ю читайте на сайті "УНІАН-Економіка".