Росія повинна нести відповідальність за агресію проти України - МЗС Латвії

Сегодня 3
Росія повинна нести відповідальність за агресію проти України - МЗС Латвії

Російська агресія проти України повинна залишатися на порядку денному ОБСЄ, бо Москва продовжує ігнорувати незалежність і територіальну цілісність сусідньої держави. Про це заявив в рамках засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні голова МЗС Латвії Едгар Рінкевичс, повідомляє прес-служба відомства.

Він вважає, що українське питання має залишатися в центрі порядку денного ОБСЄ, враховуючи важливу роль організації в справі запобігання і вирішення конфліктів.

"Неприйнятно, що у окремих держав-учасниць ОБСЄ фундаментально суперечливе розуміння основних принципів і цінностей, про що свідчить агресія Росії щодо України, ігноруючи незалежність, єдність, суверенітет і територіальну цілісність України. Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні", – заявив Рінкевічс.

Дипломат зазначив, що Латвія підтримує дипломатичні зусилля щодо вирішення кризи в рамках "нормандського формату" і тристоронньої контактної групи в Мінську.

Крім того, голова МЗС Латвії взяв участь в спеціальній нараді щодо ситуації в області прав людини в Криму. Він висловив стурбованість з приводу погіршення ситуації на півострові, особливо обмеження прав людини і основних свобод кримських татар з початку здійснення Росією анексії.

На тому ж засіданні ОБСЄ голова МЗС Італії назвав єдиний спосіб, як закінчити війну на Донбасі. Анжеліно Альфано вважає, що єдиним варіантом для врегулювання конфлікту в Україні є виконання Мінських угод.