Гацько: Дискредитація Саакашвілі – це підготовка до другого президентського терміну

ZIK 1

Розглядати ситуацію потрібно ширше, адже відбувається цілий масивний наступ не тільки на Саакашвілі, а й на всі опозиційні до влади сили.

Таку думку висловив співголова партії «Демократичний альянс» Василь Гацько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Нагадаю, що 17 жовтня на акцію вийшло багато політичних партій, зокрема і «Демальянс», і «Самопоміч», і «Громадянська позиція». Тому, безумовно, я зараз переживаю, як ця ситуація виглядає зі сторони, оскільки намагаючись дискредитувати Саакашвілі, можуть спробувати дискредитувати весь опозиційний рух», – застеріг Гацько.

Натомість за прізвищем Саакашвілі, як і за іншими лідерами мітингу, стоять головні вимоги, зокрема поява Антикорупційного суду, нове виборче законодавство, процедура імпічменту та низка інших вимог.

«Я радив би Саакашвілі, окрім як у юридичні площині, вирішувати питання звинувачення також і прозорим процесом підзвітності коштів. А саме так, як ми це робили на Майдані, коли кожну копійку показували публічно – звідки прийшли кошти і куди ми їх витратили. І саме підзвітність і прозорість – це ті рішення, які могли б зняти частину публічних підозр щодо Саакашвілі», – певен політик.

Поряд з цим він підкреслив, що перші особи в державі, зокрема генпрокурор України Юрій Луценко та президент Порошенко, дозволяють собі публічно, навіть без вироку суду, називати Саакашвілі злочинцем та зрадником.

«Немає іншої відповіді окрім того, що це підготовка до другого президентського терміну Петра Порошенка. Президентська кампанія розпочалася, і для того, щоб перемогти на виборах, вже зараз потрібно забити до політичної смерті своїх опонентів. Так, раніше це відбувалося із Андрієм Садовим та «Самопоміччю», коли сміттєвою блокадою намагалися понизити їхній рейтинг», – нагадав Василь Гацько.

Відтак, на думку політика розглядати ситуацію потрібно ширше, адже відбувається цілий масивний наступ не тільки на Саакашвілі, а й на всі опозиційні до влади сили. Під цей же тиск потрапили громадські організації та новостворені антикорупційні органи, зокрема НАБУ та НАЗК, які активно критикують владу.