Поліція відновить розслідування в одній зі справ щодо пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі. Цього через суд домоглась дружина одного з загиблих рятувальників

ZAXID.NET 2

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова Євген Лялюк скасував постанову про закриття одного з кримінальних проваджень у справі пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, яку 10 жовтня було винесено слідчим Національної поліції у Львівській області. Про це повідомило видання «Наші гроші. Львів» з посиланням на ухвалу Галицького райсуду від 30 жовтня.

В ухвалі йдеться про кримінальне провадження №12017140000000472, яке виокремили під час розслідування пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі за фактом «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель трьох працівників ДСНС України 30 травня 2016 року та працівника ЛКП «Збиранка» на полігоні твердих побутових відходів». 10 жовтня 2017 року слідчі поліції винесли постанову про закриття цього провадження.

В клопотанні, яке подала дружина одного із загиблих рятувальників Олеся Руда, зазначено, що в судовому засіданні було встановлено необхідність проведення низки слідчих дій задля усунення суперечностей в раніше наданих свідками показах та встановлення усіх обставин. Йшлося зокрема про необхідність допитів двох свідків, які в ніч з 29 на 30 травня 2016 року здійснювали дії з гасіння пожежі на полігоні ТПВ ЛКП «Збиранка» і через засоби радіозв’язку переговорювались про «горбик», що знаходиться «на грані обвалу». Крім того, мали провести одночасні допити понад шести свідків задля усунення суперечностей в показах стосовно того, що працівникам ДСНС надавалася інформація від директора ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля про тріщину в тілі полігону і ризик зсуву, а також з’ясувати, хто саме із свідків особисто бачив тріщину в тілі полігону.

У поліції потерпілій Олесі Рудій повідомили, що ці слідчі дії будуть проведені, а про час та місце повідомлять додатково. Проте цих додаткових повідомлень так і не надійшло і додаткові слідчі дії проведені не були. Принаймні факт їх проведення не зафіксований у постанові про закриття кримінального провадження №12017140000000472.

Відтак, на думку суду, слідчим та прокурором не представлено жодних доказів, які б свідчили про повноту ведення досудового слідства. Постанова про закриття даного кримінального провадження, на думку судді Євгена Лялюка, винесена передчасно, саме тому він своєю ухвалою її скасував та зобов’язав слідчих продовжити розслідування.