Радбез ООН 15 березня обговорить ситуацію в Криму напередодні виборів президента РФ

Гордон
Радбез ООН 15 березня обговорить ситуацію в Криму напередодні виборів президента РФ

Рада Безпеки ООН 15 березня обговорить ситуацію в анексованому Криму напередодні виборів президента РФ. Про це 14 березня в коментарі "Укрінформу" повідомив перший секретар постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

"Україну на засіданні представлятиме заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль. Окрім членів Ради Безпеки, у дискусії також братимуть участь представники Меджлісу кримськотатарського народу. Очікується також звернення колишнього спеціального радника генсека ООН щодо України Роберта Серрі", – зазначив український дипломат.

Проведення слухань ініціювала делегація України в ООН. Її підтримали нинішні члени Радбезу, зокрема Швеція, Великобританія, Польща, Нідерланди та США.

Ніколенко заявив, що Україна наполягатиме на нелегітимності виборів президента РФ у Криму. Завдяки формату Арріа заслухають широке коло учасників, які зазвичай не можуть виступати в Радбезі.

Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року – у день річниці анексії Криму. За даними "Коммерсанта", президент РФ Володимир Путін, який балотується на новий термін, може проголосувати в Севастополі.

23 лютого Міністерство закордонних справ України надіслало зовнішньополітичному відомству РФ ноту протесту у зв’язку з проведенням виборів російського президента на території Криму. Глава відомства Павло Клімкін пообіцяв, що Київ домагатиметься санкцій для причетних до волевиявлення.

Заступник голови російського Центрвиборчкому Микола Булаєв 23 лютого сказав, що Україна не зможе перешкодити виборам президента Росії в анексованому Криму.

1 березня Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не визнавати майбутніх російських виборів у Криму.