Слідчий комітет РФ порушив справу проти Гриценка

Гордон 3
Слідчий комітет РФ порушив справу проти Гриценка

Слідчий комітет Російської Федерації (СК РФ) відкрив кримінальну справу проти екс-міністра оборони України, колишнього народного депутата Анатолія Гриценка. Про це повідомила прес-служба Слідкому.

"2 липня 2017 року громадянин України Анатолій Гриценко у телевізійному ефірі каналу "112 Україна" у програмі "Тиждень" публічно виступив із закликом до підриву автомобілів у Москві й Таганрозі. Слідчі Головного слідчого управління СК РФ дійшли висновку, що підтверджено і висновком лінгвістичної експертизи цього відеозапису, що у словах Гриценка містяться заклики до скоєння терористичної діяльності", заявили у СК РФ.

Стосовно Гриценка порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (публічні заклики до скоєння терористичної діяльності).

Гриценко в ефірі "112 Україна" 2 липня, коментуючи вбивство у Києві розвідника Максима Шаповала, заявив, що на дії РФ потрібно відповідати аналогічно.

"Це не перше таке показове, нахабне вбивство українських офіцерів, найкращих офіцерів... Якщо це війна справді, а не ігрище для президента, значить на кожну таку машину, яка злетіла в повітря у Києві або Маріуполі, має по дві злетіти десь у Таганрозі або Москві. Тоді це буде переконливо. І тоді це не буде бла-бла-бла, російський слід, про яких говорять те Турчинов (секретар РНБО Олександр Турчинов.–"ГОРДОН"), то МВС, то військова прокуратура і так далі", – сказав він.

Слідчий комітет РФ регулярно відкриває кримінальні справи проти українських політиків, військовослужбовців, силовиків і громадських активістів. Так, у серпні 2016 року Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу за статтею про застосування заборонених засобів і методів ведення війни проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генштабу Віктора Муженка, колишнього і чинного командирів Сухопутних військ Анатолія Пушнякова і Сергія Попка, а також командувача Нацгвардією Юрія Аллерова.

Голова Слідкому РФ Олександр Бастрикін повідомив 2 березня 2017 року, що загалом СК порушив 102 кримінальні справи проти українських військових у зв'язку з воєнним конфліктом на Донбасі, фігурантами виступають 90 осіб.