Українців попередили про нову суїцидальну гру серед підлітків

Новое Время 3
Українців попередили про нову суїцидальну гру серед підлітків

Серед українських дітей набирає обертів нова суїцидальна гра Червона сова, в Україні зафіксовано щонайменше один випадок, повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

За його словами, принцип онлайн-гри полягає в тому, щоб неповнолітні гравці були на зв’язку 24/7, моментально відповідали на повідомлення кураторів, переглядали психоделічні відео посеред ночі та прослуховували "аудіо з потойбічного світу".

Згідно з даними уповноваженого, дітей заманюють в гру, а потім шантажують, погрожуючи приїхати на "розбірки". При цьому орієнтовну адресу проживання дітей куратори "квесту" дізнаються за допомогою спеціальних сервісів.

Кулеба повідомив, що правоохоронці зареєстрували ймовірну жертву цієї гри. Нею виявилася 14-річна дівчина з Києва, яку знайшли в Умані Черкаської області через декілька днів після зникнення.

"Знайомі дівчини повідомили, що вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією у кишені для подальших дій", - розповів він.

Уповноважений з прав дитини також навів основні поведінкові ознаки участі дитину у "групах смерті": відчуженість, втома, постійно хоче спати, сидить в мережі посеред ночі, з’являються порізи на руках.

Нагадаємо, що в Україні кіберполіцейські заблокували понад 500 так званих "груп смерті" і понад 200 їх кураторів в соціальних мережах.

У лютому 2017 року поліція також затримала двох адміністраторів "груп смерті" в соцмережах, які заробляють на суїциді підлітків