Росія щедро заплатила «іспанському диспетчеру» за брехню про МН17

АСН 1
Росія щедро заплатила «іспанському диспетчеру» за брехню про МН17
Росія щедро заплатила «іспанському диспетчеру» за брехню про МН17

Журналісти з'ясували, скільки росіяни заплатили «іспанському диспетчеру» Хосе Кароса Барріоса Санчесу за брехню про катастрофу рейсу МН17 на окупованому російськими терористами Донбасі. Про це пише «Радіо Свобода».

Розслідування провела група румунських журналістів RISE Project. Російські пропагандисти заявляли, що «диспетчер Карлос» нібито працював у київському аеропорту «Бориспіль» і писав в Twitter під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing. Про це чоловікові навіть розповідав президент країни-агресора Володимир Путін в розмові з режисером Олівером Стоуном.

Одну з версій катастрофи в РФ заснували на свідченнях цього «диспетчера». Його показали в ефірі іспанського підрозділу каналу Russia Today.

З'ясувалося, що в Іспанії «диспетчер» має судимість, а також був заарештований в Румунії за шахрайство. Журналістам Санчес розповів, що отримав $48 тисяч з РФ в якості плати за свою роль «іспанського диспетчера Карлоса». При необхідності у чоловіка є докази зв'язку росіян з обліковим записом @spainbuca в Twitter, а також банківські дані і записи розмов з працівниками Russia Today.

Нагадаємо, «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу МН17, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур збили з російського «Бука» 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, з яких 80 дітей з 17 країн світу.