Кримські правозахисники закликали Україну узаконити статус політв’язнів

УНІАН

Україна має визначитися з законодавчою базою про політв’язнів, щоб чітко прописати, які правами вони мають і яку підтримку з боку держави зможуть отримати.

фото @crimeahrg
В Криму почастішали масові обшуки у журналістів, громадських активістів \ фото @crimeahrg

Кримський адвокат Еміль Курбедінов і правозахисник Енвер Кадиров закликають українську владу вирішити питання про статус кримських політв’язнів і їхніх сімей. Про це вони заявили під час прес-конференції, передає радіо Свобода.

В окупованому Криму посилили репресії проти кримських татар і українців - правозахисникиЯк зазначив Курбедінов, в Україні необхідно вирішити питання про статус політв’язнів, щоб він не був «просторовим, щоб він був закріплений в законах».

«Якщо це (статус політв’язнів – ред.) буде визначено, це дасть певні інструменти адвокатам і правозахисникам, для надання допомоги цим постраждалим», – додав Курбедінов.

При цьому правозахисник Енвер Кадиров вважає, що Україна повинна визначитися із законодавчою базою щодо політв’язнів, щоб чітко прописати, які правами вони мають і яку підтримку з боку держави зможуть отримати.

За даними правозахисниці, координаторки Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, станом на серпень в Криму є понад 40 політв’язнів, які перебувають в слідчих ізоляторах чи відбувають термін ув’язнення в колонії.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

Теги: політв’язні криму, україна політв’язні, закон про політв’язнів