Суд Лондона виніс рішення в справі ПриватБанку

Сегодня 1
Суд Лондона виніс рішення в справі ПриватБанку

Високий суд Лондона зобов'язав структури, пов'язані з бізнесменами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції ПриватБанку з коштами, отриманими від інших осіб.

Йдеться про компанії Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Сума угод, які зацікавили суд, становить 1,9 млрд доларів.

Як відомо, власниками ПриватБанку до його націоналізації були бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Раніше суд заарештував заводи екс-бенефіціарів ПриватБанку. Посадові особи "Привату" підозрюються в заволодінні 19 мільярдами гривень рефінансування, виділеного фінустанові Нацбанком України.

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року.. Новий менеджмент банку, призначений НБУ, звернувся з позовом проти Коломойського і Боголюбова у Високий суд Англії та Уельсу. Держава намагається довести, що колишні власники ПриватБанку незаконно вивели в офшори 5,5 млрд доларів. У грудні 2017 британський суд наклав арешт на активи Коломойського і Боголюбова по всьому світу на суму в 2,5 млрд доларів. Рішення суду поки є тимчасовим – до винесення остаточного вердикту.

Нагадаємо, раніше звинувачення Нацбанку підтвердили дані незалежного аудиту – компанія Kroll підтвердила, що ПриватБанк був об'єктом "масштабних і скоординованих шахрайських дій" як мінімум протягом 10 років до націоналізації. Крім того, Kroll встановив, що звіти колишнього аудитора ПриватБанку не відповідали дійсності.