Кіностудію Довженка і Національний цирк планують приватизувати, – ЗМІ

ВГОЛОС 3

У списку об'єктів держвласності, які підлягають приватизації до 2020 року, опинилися низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.

«Дзеркало тижня» повідомляє, що зараз зазначений перелік налічує всього 893 держпідприємства, однак згодом їх кількість зросте майже до 4 тисяч.

«За нашою творчою лінією у дзвінкій вервечці таких підприємств, наприклад, Національний цирк України (і ще шість українських держцирків). А також Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Українська кіностудія анімаційних фільмів», – зазначають у статті.

Автор наголошує, що «циркова палітра» об'єктів, які підлягають приватизації, вражає іще сильніше: Харківський держцирк їм. Ф. Яшина, Дніпропетровський держцирк, Одеський держцирк, Криворізький держцирк, Львівський держцирк та ін.

ЗМІ підкреслює, що приватизація – це одне із зобов'язань, які Україна взяла на себе в межах домовленостей з МВФ. Разом з тим, приватизація об'єктів з національним статусом є юридично і політично складним процесом.

«За інформацією DT.UA з різних джерел у Мінкульті та Держкіно, передача таких цінностей, як Кіностудія ім. Довженка або Цирк на Перемозі (обидва Національні) в якісь приватні руки — складна парадигма законодавчих метаморфоз, а також рішень на Банковій», – каже автор.

У статті йдеться, що «національний» статус поки що є для багатьох закладів культури «охоронною грамотою». За його даними, зараз Мінкульт активно роз'яснює чиновникам Мінекономрозвитку наслідки непродуманих і непрорахованих різких приватизаційних кроків у сфері культури.

«У той же час не слід сподіватись і на манну небесну. Якщо маховик Міжнародного валютного фонду запущено, то жодними застереженнями і роз'ясненнями ніхто не відбудеться», – підсумовує автор.